Adventní koncert na Libínském Sedle

Adventní čas začal i na Libínském Sedle. První adventní koncert jsme již po čtvrté připravili v kostele sv. Anny. Jedinečná atmosféra i akustika kostela jsou dostatečné argumenty pro překonání zimy. Poprvé si v kostele zazpíval malý sboreček, zahráli kytaristé i houslisté. Koncerty na Libínském Sedle po celý rok organizuje paní Eliška Weysserová, jejíž nadšení a elán si zaslouží velké poděkování.

Granty 2017: Poděkování městu Prachatice - Jakub Leszkow

Žák ZUŠ Prachatice Jakub Leszkow děkuje městu Prachatice za poskytnutí finančních prostředků z grantu VÝZVA Č.

Tanečníci ve Vojtěše

Domov Matky Vojtěchy slaví pětileté výročí svého fungování v Prachaticích. Na každý den přelomového říjno-listopadového týdne si připravil pro své klienty rozmanité aktivity. Ve středu 1. listopadu jsme mezi ně zavítali i my s žáky tanečního oboru. Děti si s paní učitelkou připravily program, do kterého klienty DMV aktivně zapojily. I když přímo netančili, alespoň vypomohli s přípravou koláčů.

Kinder-Kultur Tag v Röhrnbachu

V neděli 8. října jsme se zúčastnili dětského kulturně-prožitkového dne v německém Röhrnbachu. Tuto akci pořádá každé dva roky pro své žáky Grund und Mittelschule Röhrnbach. Děti a rodiče celý den procházejí školu a zkouší své dovednosti v kreativních dílnách. Zároveň probíhá v tělocvičně hudebně-taneční program.

My jsme přivezli do této školy na Zlaté stezce výstavu výtvarných prací nazvanou Kouzelná Šumava. Jde o výběr starších prací doplněný z třetiny obrazy vytvořenými na začátku školního roku. Obrazy a keramika budou ve škole vystaveny celý měsíc.

Taneční tábor

„Dámy a pánové, milí hosté, vážení přítomní,

Dubnové dění

Duben byl plný událostí, proto si je alespoň stručně v následujících řádcích připomeneme.

Celý měsíc doznívaly ještě třídní koncerty, které v letošním roce navštívilo více než 900 posluchačů! Společně s výchovnými, absolventskými koncerty, Podzimním a Aprílovým koncertem tak očekáváme, že bychom se opět přiblížili celkové návštěvnosti okolo 1 700 diváků. To je krásné číslo, jsme moc rádi, že chodíte.

Okresní kola soutěže - smyčce a kytary

Únor patří každoročne okresním kolům soutěže základních uměleckých škol. V Prachaticích jsem pořádali 16. února soutěž ve hře na smyčcové nástroje a na kytaru. V naší škole se sešlo osm houslistů, deset sólových kytaristů, jedno kytarové duo a dvě tria. Všichni účastníci dobře zahráli a odvezli si tradiční hudební koláče a další ceny.

V krajském kole budou zastupovat prachatický okres tito žáci:

Jihočeská filharmonie a žáci ZUŠ koncertují společně

V loňském roce se naši žáci účastnili povedeného společného projektu České filharmonie a žáků základních uměleckých škol. Proto jsme i letos využili nabídku na spolupráci profesionálního tělesa se začínajícími muzikanty.

Bláznivý konec roku

Proč bláznivý? Každý připomíná, že je advent dobou zklidnění a přípravy na Vánoce. A každý rok to u nás ve škole vypadá přesně naopak. I letos jsme si užili čtyři adventní týdny plné koncertů a vystoupení.

Hned 1. adventní neděle přinesla koncert našich souborů na Libínském Sedle. V kostele sv. Anny jsme si zahráli již potřetí a milá komorní atmosféra v naplněném kostelíku vždy potěší. A o pár hodin později již žesťový soubor zahajoval advent na prachatickém náměstí.

Ať žije král!

Ve čtvrtek 3. listopadu si prachatickou premiéru užili tanečníci a tanečnice s dvojpředstavením Ať žije král. První část patřila pohádkovému příběhu Péťa a vlk. Na hudbu Sergeje Prokofjeva jej tancovaly žačky 5. ročníku. Ve druhé půlce se do choreografií paní učitelky Pilátové zapojili všichni žáci tanečního oboru. Vlastní pohádku o narozeninách krále zvířat ztvárnili na hudbu Camille Saint-Säense - Karneval zvířat.

Subscribe to RSS - Články