Elektronická vrátnice


Vážení rodiče,

na konci dubna zavedeme ve škole do provozu elektronickou vrátnici. Prosklené dveře za hlavním vchodem se budou otevírat po přiložení čipu ke snímači u dveří.

Žáci a studenti, kteří mají čip na oběd do prachatických školních jídelen, mohou použít ten stejný pro vstup do ZUŠ. U ostatních žáků, kteří mají čip, musí být ověřena kompatibilita se zařízením. Žáci bez čipu (příp. čekající rodiče), dostanou čip zapůjčený od školy za vratnou zálohu 80 Kč.

S načítáním čipů do systému začneme v pondělí 11. dubna v kanceláři školy. S dětmi, které chodí na nauku, výtvarný a taneční obor provedeme zadání hromadně, ostatní se v kanceláři mohou zastavit 11. – 15.4. až do 18 hodin.

Tímto krokem se snažíme zajistit větší bezpečnost pro žáky ve škole, ochránit náš i váš majetek proti odcizení a omezit pohyb osob, které nemají ve škole důvod pobývat.

Pokud si žák/rodič čip zapomene, zazvoní u vchodu a paní ekonomka mu otevře. Věřím, že se tak bude stávat v malém množství případů a všichni se budeme snažit čipy nezapomínat :-)

 

Děkuji za pochopení,

Jakub Weiss, ředitel

Kategorie: