Kinder-Kultur Tag v Röhrnbachu

V neděli 8. října jsme se zúčastnili dětského kulturně-prožitkového dne v německém Röhrnbachu. Tuto akci pořádá každé dva roky pro své žáky Grund und Mittelschule Röhrnbach. Děti a rodiče celý den procházejí školu a zkouší své dovednosti v kreativních dílnách. Zároveň probíhá v tělocvičně hudebně-taneční program.

My jsme přivezli do této školy na Zlaté stezce výstavu výtvarných prací nazvanou Kouzelná Šumava. Jde o výběr starších prací doplněný z třetiny obrazy vytvořenými na začátku školního roku. Obrazy a keramika budou ve škole vystaveny celý měsíc.

Hudební program doplnil Klarinetový soubor Junior, ve kterém hrají se svým panem učitelem nejstarší žáci. Jejich půlhodinový program postavený na výběru filmových melodií sklidil po právu ovace ve stoje.

Obrázky najdete v galerii...

Kategorie: